Альбом стандартних рішень для міського простору створили у Вінниці
Цей каталог допоможе підвищити якість та уніфікувати рішення, які приймаються при ремонті та реконструкції вуличної інфраструктури.
Як інформують на сайті міської ради, Вінниця продовжує дотримуватись комплексного підходу у впровадженні найкращих інклюзивних практик у міське середовище задля створення рівних можливостей для всіх жителів. Візуалізацію того, як це виглядає та має виглядати на практиці, фахівці КП «Агенція просторового розвитку» представили в Альбомі стандартних рішень для міського простору. Як зазначають розробники, цей каталог допоможе підвищити якість та уніфікувати рішення, які приймаються при ремонті та реконструкції вуличної інфраструктури.
За словами директора КП «Агенція просторового розвитку» Назара Коваленка, Альбом напрацьовувався в тісній взаємодії з департаментом комунального господарства та благоустрою й департаментом відновлення та розвитку. У ньому значну увагу приділено облаштуванню безбар’єрного простору на тротуарах та зупинках громадського транспорту.
«Також у каталозі проілюстровані трамвайні та тролейбусні платформи, адаптовані для потреб маломобільних груп населення з урахуванням наявного рухомого складу. Рішення для трамвайних платформ дозволить у майбутньому, після реконструкції переданих зі Швейцарії трамваїв Tram2000 з добудовою низькопідлогової секції, забезпечити безбар’єрний доступ до салону без допомоги водія. Рішення для автобусних і тролейбусних зупинок передбачає використання підвищених платформ із «Кассельським» бордюром, що дозволяє водієві під'їжджати впритул до платформи не пошкоджуючи шини коліс та мінімізувати перепад між підлогою салону та платформою», – розповів Назар Коваленко.
До речі, у каталозі представлено просторові рішення як для ситуацій, що вимагають чіткого дотримання державних будівельних норм, так і тих, які поки законодавчо не прописані. Прикладом, розміщення тактильної плитки перед переходами, що потрапляють на заокруглення проїзної частини. Втім, на цьому розробники зупинятися не збираються та в подальшому, обіцяють, доповнити альбом детальними рішеннями для більш специфічних випадків, які зустрічаються на вулицях міста.
«Сподіваємось, що цей альбом стане у нагоді не лише під час проведення ремонту чи реконструкцій вуличної інфраструктури, а й буде використовуватись власниками комерційних об’єктів або балансоутримувачами комунальних закладів для благоустрою до них прилеглої території», – зазначив директор Агенції просторового розвитку.
Переглянути Альбом можна за посиланням.
Джерело: mistonadbugom.com.ua