Чому не можна гріти суп на плиті кілька разів: що робити, щоб не їсти холодним

Джерело: unian.ua
Далеко не всі знають, що буде, якщо перегріти суп, і чим це загрожує.

Дуже часто господині готують обід і вечерю на кілька днів наперед – за ритму життя середньостатистичної жінки мало хто може собі дозволити щодня витрачати час на готування. Виявилося, що суп, приготований про запас, не можна просто дістати і розігріти. Дізнайтеся, чому не можна гріти суп кілька разів.

Раніше ми говорили про те, чому не можна залишати ложку в їжі.

Чи можна гріти суп повторно – думка експертів

Експерти сайту BBC Good Food стверджують, що всі залишки їжі, зокрема й суп, які зберігаються в холодильнику, мають бути з’їдені протягом двох днів. Також важливо розуміти, скільки гріти суп на плиті або в мікрохвильовці, щоб зберегти смак і безпеку їжі – важливо не доводити його до кипіння, а зупинитися, коли страва стане гарячою. Ідеальна температура – 70ºC. Врахуйте, що НВЧ-піч не розігріває їжу рівномірно, тому після підігріву потрібно дістати тарілку з супом і перемішати, а не вмикати ще раз.

Крім того, експерти відповіли на запитання, яке хвилює багатьох українських господинь, – чи можна розігріти суп у тій самій каструлі, в якій його було приготовлено? Відповідь негативна, краще дістати цю посудину, налити суп порційно в дрібнішу (наприклад, у сотейник) і саме її поставити на вогонь. Пов’язане таке правило з тим, що чим частіше ви розігріваєте, а потім охолоджуєте їжу, тим швидше вона зіпсується через приєднання до неї шкідливих бактерій. Вживши таку їжу, одного разу можна отруїтися.

Якщо вам потрібно швидше остудити суп, то запам’ятайте простий лайфхак – якщо страву перемішувати, температура знижуватиметься активніше. Найгірший варіант, який можна придумати, – це залишити суп на ніч просто на кухні, щоб він охолов. У такому разі будьте впевнені, що якісь хвороботворні бактерії точно до нього “пристануть”, тож краще дочекатися, поки страва охолоне, і прибрати її в холодильник.