Електроенергію вимикають по годинах: актуальний графік відключень на шість черг

  • На Вінниччині діє шість черг погодинних відключень. Наводимо актуальний графік вимкнень та розказуємо, де подивитися, у якій ви черзі.

Вінницяобленерго попереджало, що в регіоні у випадку знеструмлень запровадять шість черг. Так і є. Це стосується погодинних графіків відключення світла.

Орієнтовний графік почали публікувати з 17 травня. Він складається з трьох частин: відключення електроенергії, можливе відключення та електроенергія подається.

Тривалість знеструмлення споживачів по графіках погодинних відключень може коливатись від 2-х до 4-х годин, з подачею електроенергії від 4-х до 2-х годин відповідно. Ситуація постійно міняється. Все залежить від команди диспетчера «Укренерго». 

Графіки та час погодинних відключень

В Укренерго зазначили, що 14 червня для промислових та побутових споживачів графіки погодинних відключень будуть діяти по всій території України. Спочатку мали відключати з 18.00, але є зміни.

Графіки погодинних відключень 14 червня 2024 року будуть застосовані з 14.00 — 22.00.

— Маємо нове розпорядження, яке отримали о 12.05. Йдеться про додаткових часовий проміжок застосування ГПВ з 14.00 по 22.00 14.06.24, — зазначають в Обленерго. — Головна причина — недостатня кількість генеруючих потужностей в енергосистемі України через пошкодження енергообєктів ворожими атаками.

 

Зараз вінничанам вимикають по оприлюдненому графіку.

Щоб бути готовими та знати, коли можливе відключення, ознайомтеся з графіком на сьогодні та найближчі дні:

Щоб зрозуміти, у якій ви черзі, переходьте за цим ПОСИЛАННЯМ та шукайте свою адресу.

Примітка:

  •  Даний графік розробили з метою стабілізації забезпечення електропостачання споживачів та застосовується для дотримання доведених «Укренерго» лімітів споживання електричної енергії для  області з метою збалансування енергосистеми України.
  • У разі гострої потреби, Обленерго буде застосовувати вимкнення електропостачання споживачів і в поза зазначені години вказані у цьому графіку. Також, у разі відсутності потреби, у зазначені години вимкнення електропостачання споживачів не будуть застосовуватися.
  • Під час повітряної тривоги, працівники компанії не можуть перебувати на енергооб’єктах, це теж може збільшити перерву в електропостачанні.
  • Якщо вулиця повторюється в обох групах це означає, що відключення буде стосуватись різних будинків однієї вулиці.
  • Вимкнення, згідно даного графіку не застосовуватиметься до об’єктів критичної інфраструктури.

Також додатково дізнатися, коли не буде світла, можна такими способами спосіб:

  • Зайшовши в особистий кабінет на сайті АТ Вінницяобленерго: https://vn.e-svitlo.com.ua/
  • Або у розділі планові відключення: потрібно ввести свою адресу і дочекатися, коли завантажиться графік: https://www.voe.com.ua/disconnection/detailed
  • Або дивитися інформацію у чат-боті вайберу: http://vb.voe.com.ua

Крім того, ви можете підписатися на отримання сповіщень про планові та аварійні відключення світла за цим посиланням.

До речі, прессекретарка АТ «Вінницяобленерго» Юлія Великотрав у коментарі журналісту «20 хвилин» розповіла, що у нашому місті та області вже діють різноманітні графіки відключення світла. Найбільш дошкульним наразі є графік аварійних відключень або так званий ГАВ. 

  • «Вимикатимуть і влітку, і восени»: які графіки відключення світла існують і які з них вже діють у Вінниці

Закликають економити

Аби зменшити тривалість відключень, Міненерго звертається до споживачів з проханням про економне та відповідальне споживання електроенергії. Це важливо для балансування енергосистеми та стабілізації енергопостачання. 

  • Важливо зменшити використання енергоємних приладів у пікові години (особливо ввечері з 17.00 до 22.00). 
  • Промислових споживачів просимо максимально залучати імпорт для гарантованого уникнення відключень та посилення стійкості енергосистеми. 

Як заощаджувати

Для того, щоб економити гроші на витратах за електроенергію — можна перейти на багатозонний облік та рахувати витрати струму за різними тарифами протягом доби.

Такий лічильник рахує не лише обсяг використаної електроенергії, а й час споживання. Наприклад, для двозонного тарифу вартість електроенергії, спожитої у певний проміжок часу, множиться на спеціальний понижуючий коефіцієнт. Таким чином, людей стимулюють споживати електроенергію саме в цей час.

Для тих, хто обирає двозонний тариф, то використана електроенергія рахуватиметься так:

  • з 23-ї години до сьомої години ранку – 0,5 тарифу;
  • з сьомої години ранку до 23-ї години – повний тариф.

Для тих, хто обирає тризонний тариф, то у цьому випадку система трохи інша:

  • 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з восьмої до 11-ї години і з 20-ї до 22-ї години);
  • повний тариф у напівпіковий період (з сьомої до восьмої години, з 11-ї до 20-ї години, з 22-ї до 23-ї години);
  • 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23-ї до сьомої години).

 



Джерело: vn.20minut.ua