Поради, як піти від чоловіка, якщо нікуди йти і немає грошей: ось що потрібно робити

Джерело: unian.ua
Якщо жінка нещаслива в шлюбі, то рано чи пізно її відвідає думка про розставання.

На жаль, далеко не всі сім’ї щасливі, іноді трапляється так, що жінки в цих самих сім’ях роками “збираються з думками”, щоб піти від чоловіка. Ситуацію ускладнює не тільки відсутність рішучості – іноді проблема, як піти від чоловіка, набагато серйозніша.

Раніше ми говорили про те, як зрозуміти, що в чоловіка з’явилася інша жінка.

Як піти від чоловіка, якщо ніде жити і немає грошей – поради

На думку психологів, найчастіше жінки не розуміють, як зважитися піти від чоловіка з двома дітьми, та ще й без грошей і без свого житла. Перше, що рекомендують фахівці в такій ситуації – уявити, що чоловіка просто немає. Ось він кудись випарувався – пішов сам або навіть помер. Квартиру (будинок) ви не успадкували. Що ви будете робити? Якщо ви зможете придумати собі план дій у цій ситуації, то станете набагато сміливішими.

Звісно, така проблема не має національної ознаки – жінки в популярній мережі Reddit ставлять такі самі запитання, просячи допомоги у користувачів. Одна з них говорить:

Я більше не хочу бути зі своїм чоловіком, але відчуваю, що мені нікуди піти. Я працюю тільки два вечори на тиждень, і вся моя зарплата витрачена, тому я не можу відкладати. У мене немає сім’ї та друзів, у яких я могла б залишитися. Нашій доньці 3 роки, і мій чоловік працює повний робочий день, тому їй доведеться залишитися зі мною, він платить оренду і завжди платив, тож це його дім, насправді, і я та, хто хоче піти від нього, чому він має відмовлятися від свого будинку. Немає ніякого насильства, тому я не можу піти в притулок або притулок для жінок. Хто-небудь ще через це пройшов? Як мені вибратися?

Користувачі ресурсу радять їй, як узяти себе в руки і піти від чоловіка в такій ситуації. Ось кілька рекомендацій, які можна взяти до уваги.

Насамперед радять звернутися по допомогу.

“Будь ласка, зателефонуйте до жіночого ресурсного центру та/або жіночого притулку. Це не тільки для жертв фізичного насильства. Фінансове насильство або домінування – ще одна форма. Можливо, ваш шлюб не дає змоги вам працювати повний робочий день, щоб утримувати себе і мати змогу вибратися з нього. Насправді це дуже поширене явище. Фінанси – дуже поширена причина, через яку жінки змушені залишатися з чоловіками”.

Знайти роботу або джерело доходу.

“Робота на повну ставку – це перший крок. Ви можете поговорити з чоловіком про роботу на повну ставку і домовитися про догляд за дитиною. Вам не потрібно говорити, чому ви хочете працювати повний робочий день. Чи має ваша дитина право на отримання дошкільної освіти у вашому шкільному окрузі? Якщо так, то ви зможете доглядати за нею до і після занять у школі або іншому дитячому садку, що буде набагато дешевше, ніж повний робочий день. Після цього вам потрібно буде накопичити трохи грошей і зняти житло. Якщо розставання пройде полюбовно, все буде набагато простіше, тому я рекомендую почати цю розмову після того, як ви накопичите достатньо грошей для переїзду”.

Спокійно обговорити розставання.

“Якщо ви не боїтеся його, то розкажіть йому про свої почуття, щоб ви могли разом спланувати ваше розставання. Можливо, ви не зможете жити окремо, поки ваша дочка не піде до школи. Якщо ви скажете йому про це зараз, то, принаймні, дасте йому час звикнути до цього, відвідати консультацію з питань шлюбу тощо”.

Сходити до психолога або шлюбного консультанта, якщо не виходить домовитися самостійно.

“Я б хотів запропонувати вам сходити до шлюбного консультанта. Не для того, щоб ви залишилися разом, а для того, щоб ви могли полюбовно вирішити свої розбіжності та мати безпечний простір для обговорення всього. Ви можете заздалегідь сказати психологу, що шукаєте допомоги в переході до спільного виховання дітей, а не в тому, щоб залишитися разом. Вони можуть бути дуже корисними. Тим часом ви можете зайнятися пошуком роботи і турботою про дитину. Якщо ви відчуваєте, що він вижене вас без доступу до дитини (або з дитиною), грошей або майна, більшість жіночих притулків допоможуть вам, тому що це жорстоке поводження. Якщо ви цього боїтеся, зателефонуйте до найближчого притулку до розмови з чоловіком, і вони допоможуть вам розробити план. Вони також можуть допомогти, якщо ви збираєтеся залишитися сама. У багатьох із них є адвокати і психотерапевти, яких вони можуть порекомендувати і які працюють безоплатно або на пільгових умовах. Вони можуть допомогти вам із програмами допомоги жінкам, якщо вам це потрібно. Якщо у вас немає сім’ї, це гарне місце для пошуку підтримки”.

Загалом, можна сказати, що рекомендації про те, як знайти в собі сили піти від чоловіка, досить прості – по-перше, жінці необхідно убезпечити себе від непередбачуваної поведінки партнера. Навіть якщо чоловік прямо зараз не проти розставання, він може передумати, якщо справа торкнеться поділу майнадоходів.

Набагато небезпечніша ситуація, якщо чоловік застосовує фізичне або психологічне насильство. У такому разі жінці однозначно потрібно звертатися по допомогу до сторонніх інстанцій, а також знайти роботу, щоб не залежати від нього фінансового і в майбутньому мати можливість себе забезпечувати.