«Писанковий дивосвіт»: у Вінницькій дитячій школі мистецтв відбувся мистецький проєкт народної творчості

Учасники «Писанкового дивосвіту» мали змогу ознайомитися з традиційними техніками створення великоднього символу, дізнатися більше про орнаменти та самобутність цього давнього виду народного мистецтва.

Як зазначається на сайті Вінницької міської ради, 16 квітня у Вінницькій дитячій школі мистецтв відбувся XXIII мистецький проєкт народної творчості «Писанковий дивосвіт». Це традиційний захід, який проходить за підтримки департаменту культури Вінницької міської ради. Він покликаний зберігати, розвивати й популяризувати великодні звичаї та традиції українського народу. Цьогорічна подія зібрала понад сотню вінничан і вінничанок різного віку, яких поєднало спільне бажання – навчитися мистецтва писанкарства, вдосконалити свої навички та створити власну унікальну писанку з глибоким символічним змістом. Кульмінацією дійства став воркшоп із писанкарства.

Учасники «Писанкового дивосвіту» мали змогу ознайомитися з традиційними техніками створення великоднього символу, дізнатися більше про орнаменти та самобутність цього давнього виду народного мистецтва.

«Писанка – це давній символ життя, сонця та відродження. Наші предки вірили, що вона несе добро, оберігає дім і єднає родину. Сьогодні ми продовжуємо цю традицію – не лише як естетичне мистецтво, а як спосіб збереження нашої ідентичності», – зазначає заступниця директора з навчально-виховної роботи Вінницької дитячої школи мистецтв Олександра Садовська.

Під час тригодинного мистецького воркшопу учасники занурились у процес творення великоднього оберегу: працювали з писачками, наносили орнаменти воском, занурювали яйця у фарби, а потім з захопленням спостерігали, як народжується унікальний візерунок – кожен із глибоким змістом, кожен – неповторний.

«Писанка – це не просто орнамент. Це – культурний код регіону, родинна історія, візуальне послання, яке має продовження у сучасності. Саме тому ми маємо передавати це мистецтво дітям – із гордістю, з любов’ю до свого коріння», – додає Олександра Садовська.

Подія супроводжувалась музичними виступами вихованців школи, які виконували українські пісні. Актова зала була прикрашена вишитими рушниками, композиціями в національному стилі, а українське вбрання учасників стало ще одним яскравим доповненням дійства.

На відкритті проєкту директор школи, Заслужений працівник культури України Ярослав Зінько, привітав присутніх із прийдешнім Великоднем, подякував викладачам та учням за збереження культурної спадщини, а також висловив вдячність нашим Захисникам і Захисницям за можливість навчатися, творити та жити під мирним небом.

«У кожній писанці – український характер, непохитна віра у власну силу, повага до традицій і прагнення передати ці цінності далі – дітям, онукам», – наголосив Ярослав Зінько.

Проєкт «Писанковий дивосвіт» ще раз підтвердив: українська культура жива. Вона твориться руками наших дітей, вчителів і підтримується спільною любов’ю до свого – рідного.


Джерело: mistonadbugom.com.ua