Родинам полонених та зниклих безвісти надсилатимуть сповіщення через Дію

  • Відтепер сповіщення про стан справ та інші важливі деталі будуть надходити безпосередньо у мобільний додаток Дія.
  • Це нововведення дасть можливість захиститися від дезінформації та фейкових повідомлень.

Міністерство цифрової трансформації України запускає push-сповіщення в Дії для сімей зниклих безвісти осіб, військових та цивільних полонених.

Зазначено, що раніше інформування відбувалося через смс. Вразливістю рідних полонених та зниклих безвісти користувалися шахраї — пропонували за гроші «пришвидшити» обмін або надсилали фейкову інформацію, імітуючи дані від Координаційного штабу.

Щоб захистити сімʼї полонених від дезінформації, відтепер сповіщення з кабінету Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими надходитимуть у Дію.

Як це працює:

Коли людина зникає, рідні залишають заяву в особистому кабінеті на сайті Координаційного штабу. У Дію надходять сповіщення про те, що:

  • заяву підтвердили;
  • до справи додали інформацію;
  • людину звільнили з полону.

Якщо людина вважалась зниклою безвісти, а потім вдалося підтвердити, що вона в полоні, — також буде сповіщення в Дії.

Ви отримуватимете сповіщення від Координаційного штабу в Дію, якщо:

  • авторизовані в Дії;
  • маєте верифіковану картку платника податків;
  • подавали заяви через Особистий кабінет Координаційного штабу.

Працюємо, щоб процес для рідних був безпечним. Чекаємо на повернення українців додому.

Сервіс реалізовано Мінцифрою спільно з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими за підтримки «Проєкту підтримки Дія», який впроваджується UNDP Ukraine/ПРООН в Україні за фінансування Швеції.

Редакція RIA/20 хвилин, нагадаємо, має проєкт «‎Героям Слава!»‎. Розповідаємо вінничанам про наших неймовірних бійців, щоб слава про них та їхню мужність летіли далеко за межі України! Нам є ким пишатися!

Також ми часто пишемо про волонтерів та організації, які допомагають армії та постраждалим від війни. Всі історії зібрали у рубриці «Герої тилу». Почитати їх ви можете за посиланням.

 



Джерело: vn.20minut.ua