Стійкість: у Вінниці триває розбудова інфраструктури підтримки підприємців-експортерів

Торік Вінницька міська рада долучилась до програми «Розбудова регіональної інфраструктури підтримки експортерів», яка реалізувалася громадською асоціацією Unite Ukraine спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес за підтримки проєкту Міжнародного торговельного центру «Підвищення економічної стійкості громад, що постраждали під час війни», що фінансується Урядом Японії. Цей проєкт став можливістю для підприємців Вінниччини прокласти шлях на глобальні ринки, використовуючи інноваційні підходи.

Як повідомляють на сайті Вінницької міської ради, торік Вінницький муніципалітет долучився до програми «Розбудова регіональної інфраструктури підтримки експортерів», яка реалізувалася громадською асоціацією Unite Ukraine спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту, національним проєктом Дія.Бізнес за підтримки проєкту Міжнародного торговельного центру «Підвищення економічної стійкості громад, що постраждали під час війни», що фінансується Урядом Японії. Цей проєкт став можливістю для підприємців Вінниччини прокласти шлях на глобальні ринки, використовуючи інноваційні підходи.

Учасниками цього проєкту також стала Агенція регіонального розвитку Вінницької області, Вінницький бізнес-клуб та Business People Club.

Як зазначив директор міського департаменту економіки і інвестицій Максим Мартьянов, економічна стійкість громади та розвиток конкурентоспроможності залишається незмінним пріоритетом Вінницької міської ради.

“Відтак міська влада продовжує посилено підтримувати роботу бізнесу, який масштабує свою діяльність, створює нові робочі місця, а також розвиває експортну спроможність. Торік ми залучили підприємців – представників малого та середнього бізнесу до тематичних інтенсивів, де вони отримали комплексне розуміння як здійснювати експортну діяльність та послідовність виходу на зовнішні інструменти. Такі нюанси, як вибір пріоритетного ринку для експорту, вимоги на зовнішніх ринках, митні формальності експортних операцій – це база для бізнесу, який лише починає розвиватися в цьому напрямі. І чим більше підприємці знатимуть про різні можливості, тим більше в них буде можливостей для подальшого розвитку”, – переконаний Максим Мартьянов.

Організатори цього проєкту зазначають, що Програма стала важливим поштовхом для розвитку підприємництва не лише для Вінниччини, а й для Івано-Франківської, Полтавської, Рівненської та Чернівецької областей. Представники міських рад, обласних військових адміністрацій та організацій з розвитку бізнесу завдяки тематичним менторським сесіям від експертів Офісу з розвитку підприємництва та експорту поглибили знання у сфері просування експорту та підтримки бізнесу, а також закріпили їх практично.

В рамках програми також були проведені опитування експортерів Вінницької області. З якими викликами стикаються найчастіше, яка частка експорту в продажах, що цікавить у розвитку експортного напряму — про це й більше можна дізнатися в повній версії дослідженні за посиланням.

Важливим досягненням також стало створення окремого розділу у Національному Каталозі експортерів, до якого доєдналися підприємства Вінниччини. Тепер в ньому можна знайти детальну інформацію про дійсних експортерів регіону, які представляють харчову, машинобудівну промисловість та ІТ-сектор.

Цей Каталог — додатковий інструмент для підсилення економіки регіону та просування українського бізнесу за кордоном, що дасть змогу збільшити обсяги продажів. А розповсюджується він серед посольств, міжнародних партнерських організацій та безпосередньо імпортерів, які бажають знайти надійних партнерів в Україні. Для тих компаній, які не встигли раніше долучитися до Каталогу, це ще можна зробити за посиланням.

“Цей проєкт став яскравим прикладом того, як спільна робота держави, місцевої влади, регіональних організацій та міжнародних партнерів надає підприємцями нові можливості та потужний імпульс для виходу на глобальні ринки”, – зазначила Ольга Гвоздьова, радниця Офісу з розвитку підприємництва та експорту.


Джерело: mistonadbugom.com.ua