У Вінниці розпочали набір на безкоштовні курси української мови для ВПО

Проєкт має на меті допомогти внутрішньо переміщеним особам подолати мовний бар’єр і навчитися розмовляти українською без перешкод.

Як зазначається на сайті Вінницької міської ради, невдовзі стартуватимуть традиційні офлайн-курси розмовної української мови. Цьогоріч для внутрішньо переміщених осіб, які бажають вдосконалити своє мовлення, на базі міських бібліотек відкривають три навчальні групи. Курс для кожної групи розрахований на три тижні та передбачає 12 занять.

Навчання в групах розпочнеться, як тільки набереться потрібна кількість охочих. Запрошення на перше заняття зареєстрованим учасникам і учасницям надійде електронною поштою.

Зареєструватись на курси на конкретній локації можна включно до 9 червня за покликаннями нижче. Кількість місць обмежена.

  • Центральна міська бібліотека імені Бевза (вул. Хмельницьке шосе, 4): https://forms.gle/6DGSP6BX9HcfrQJR6 (заняття з вівторка по п'ятницю, з 17:30 по 18:50);
  • Бібліотека-філія № 1 (просп. Коцюбинського, 49): https://forms.gle/TEbakqiPvB2E32XX7 (заняття з понеділка по четвер, з 17:30 по 18:50);
  • Центральна бібліотека для дітей та юнацтва (проспект Космонавтів, 63): https://forms.gle/e4CYtRDmf6kabmAm7 (заняття з вівторка по п'ятницю, з 17:30 по 18:50).

Цьогоріч Вінницька міська рада реалізує проєкт у партнерстві з ГО «ВІСЬ» у межах проєкту організації «Гуманітарне реагування в Україні ІІ».

"«Вільну українську» з ініціативи міського голови у Вінниці організовують третій рік поспіль. Заняття традиційно проводитимуть вчительки-філологині шкіл Вінницької громади за спеціальною програмою, розробленою фахівчинями департаменту освіти та КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників міської ради", – йдеться в повідомленні.

Загалом за два сезони реалізації проєкту у 2022 та 2023 роках заняття курсів охопили близько 560 дорослих і юних слухачів та слухачок.

Проєкт має на меті допомогти внутрішньо переміщеним особам подолати мовний бар’єр і навчитися розмовляти українською без перешкод. Програма курсів «Вільна українська» містить мовленнєвий практикум, ситуативне діалогування, виразне читання, артикуляційні вправи, лінгвістичні ігри та багато інших практик. Окрім того, на курсах можна довідатись про цікаві безкоштовні медіаресурси, які стануть корисними при самостійному вивченні української.


Джерело: mistonadbugom.com.ua