В Ольгополі не менше сонця, як в Одесі: скільки енергії агрофірма “позичає” у небесного світила?

"Сонячна станція нині це не тільки економія, вона дає можливість працювати під час вимушених вимкнень електрики", – каже Павло Каленич, керівник агрофірми "Ольгопіль".

  • Коли вимикають електрику, в агрофірмі «Ольгопіль» не зупиняють роботу насіннєвого комплексу.
  • Тут працює сонячна станція.
  • Скільки енергії «позичають» у небесного світила?

«Сонце не виключиш, як електрику, нема такого рубильника», — жартома говорять жартома в господарстві і показують на сонячні панелі, які рятують під час вимушених відключень електрики.

«Нас знову попереджають про можливе припинення електропостачання, бачив сьогодні, 16 серпня, інформацію про це в Інтернеті, — говорить керівник агрофірми «Ольгопіль» Павло Каленич. — І це в той час, коли в агрофірмі, як ніколи, багато роботи: урожай ранніх зернових зібрали, готуємося сіяти озимі, а також триває процес підготовки насіння до продажу споживачам».

Назване господарство спеціалізується на вирощуванні насіння сільськогосподарських культур. Щоб воно мало належні кондиції, зерно проходить відповідну підготовку. Майже на кожному етапі використовують електрику.

Сонячна станція з’явилася у господарстві не одразу. Її створювали поступово, щоразу збільшували потужність. Під час нинішніх жнив вона запрацювала на повну потужність.  

Як пояснив Павло Каленич, нині за рахунок сонячної енергії працює насіннєвий комплекс, офісне приміщення та пекарня.

За його словами, сонячні панелі встановили на даху. Загальна потужність СЕС 150 кВт. Крім того, мають інвертор на 200 кВт і акумулятори на 410 кВт.

Йдеться не тільки про економію, у час вимкнень електрики важливо не зупиняти роботу.

Співрозмовник звертає увагу на важливу деталь: Ольгопіль розташований у найбільш південній частині області. Тут межа з Одещиною, поруч уже Балта Одеської області.

В Ольгополі не менше сонця, як в Одесі. Тому сонячна станція працює на повну потужність. Наявність потужних акумуляторів дає можливість накопичувати її, щоб потім використовувати у той період доби, коли сонце відпочиває.



Джерело: vn.20minut.ua