Вінницький міський голова Сергій Моргунов взяв участь у розширеному засіданні Ради безбар’єрності

Сергій Моргунов презентував роботу в контексті адаптації міського середовища до потреб людей з інвалідністю, яка триває у Вінницькій громаді протягом 20 років.

Як зазначається на сайті Вінницької міської ради, захід відбувся за координації Міністерства розвитку громад та територій України та фінансової підтримки ВООЗ, UNICEF-Україна на виконання заходів Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, розробленої за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Подія була присвячена питанням інклюзії та доступності в громадах України.

Серед учасників цього заходу були також представники Уряду, голови профільних комітетів Верховної ради, представники посольств Франції, Швейцарії та Японії, офіційні представники ВООЗ, Юнісеф, Програми розвитку ООН, Ради Європи, U-Lead та інших міжнародних організацій в Україні, начальники обласних військових адміністрацій, представники територіальних громад та організацій громадянського суспільства.

«Унікальність оборони України в тому, що ми намагаємося при цьому розвиватися, не відкладаючи на “після війни”. Цього року, навесні, у дослідженні ЮНІСЕФ 83 % українців уперше назвали безбар’єрність новою цінністю. А в другій хвилі дослідження, восени, ця цифра становила вже 87 %», – зазначила перша леді України Олена Зеленська.

Учасники засідання проаналізували результати, яких вдалося досягти цього року, та обговорили плани на наступний.

Тетяна Ломакіна, Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності, зазначила, що одним з пріоритетів на наступний рік є просування доступності в громадах.

«Безбар’єрність стає все більшим пріоритетом для українців та українок. Зростає розуміння цінностей і відповідно, запит на рішення, результати. Сьогодні ми зібралися разом – представники Офісу Президента України, Уряду, територіальних громад, організацій громадянського суспільства, партнерів з розвитку, щоб вивести політику безбар’єрності з кабінетів та сторінок документів на вулиці в українські міста та села», — зазначила вона.

Цей процес вже йде, і на одній з панельних дискусій мери міст Буча, Запоріжжя, Рівне, Вінниця, Тернопіль та Полтава розповіли, про певні кроки по запровадженню безбар’єрних рішень в їхніх громадах.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов презентував роботу в контексті адаптації міського середовища до потреб людей з інвалідністю, яка триває у Вінницькій громаді протягом 20 років.

«В цьому році ми затвердили нову Програму безбар’єрного простору громади. Створили Раду безбар’єрності та комісію із обстеження та оцінки ступеня безбар’єрності, яка перевіряє різні об’єкти і готує висновки. Потім вони лягають в капітальні видатки на приведення закладів різного типу до стандартів безбар’єрності. Крім того, ми продовжуємо працювати над облаштуванням інфраструктури нашого міста. Усі новозбудовані протирадіаційні укриття – доступні для людей з інвалідністю. Цьогоріч ми встановили 17 пандусів у житловому секторі. З облаштуванням тактильної плитки понизили 44 тротуарні з’їзди на перехрестях. І наша команда буде продовжувати цю роботу і навіть реалізовувати експериментальні проєкти, – сказав Сергій Моргунов. – Створення безбар'єрного простору – це довгостроковий процес, але він обов’язково принесе результати, якщо усі його учасники — влада, бізнес, громада — будуть працювати разом».

Під час розширеного засідання Ради безбар’єрності учасникам також презентували результати роботи у сфері безбар’єрності. Профільні міністри розповіли про механізми впровадження флагманських проєктів, працевлаштування та ветеранську політику.

«Хочу наголосити на важливості не імітувати безбар’єрність, а впроваджувати якісні та довгострокові рішення. Цей проект має всіх обʼєднати – громади, центральну владу, бізнес, міжнародних партнерів. Адже питання безбарʼєрності це не просто вимога часу, це потреба мільйонів українців», — наголосив під час засідання Ради безбар’єрності Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.


Джерело: mistonadbugom.com.ua