Засідання Міжвідомчої ради відбулось у Вінниці
Учасники засідання обговорили, як підтримують дітей оборонців у сфері освіти, зупинилися на заходах до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», ознайомились з роботою Ради з питань ВПО та центру «Життєстійкість».
Як ідеться на сайті міської ради, 24 грудня відбулось останнє в 2024 році засідання Міжвідомчої ради, яка опікується питаннями сім’ї, соціальної підтримки сімей Захисників та Захисниць, інтеграції внутрішньо переміщених сімей, гендерної рівності, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.
«Міжвідомча рада є важливим комунікаційним майданчиком, який дає можливість охопити багато питань соціальної сфери. Це останнє засідання цього року, на якому ми маємо можливість підбити певні підсумки. Звісно, найактуальнішим питанням залишається підтримка Захисників і Захисниць, членів їхніх родин. Тут ми працюємо в межах пріоритету “Турбота”, надаючи комплексний соціальний супровід таким сім’ям, психологічну допомогу, пільги у сферах освіти та медицини», – розпочала засідання заступниця міського голови Галина Якубович.
Про підтримку дітей із сімей оборонців проінформувала заступниця директора департаменту освіти Ірина Божок.
«Діти дошкільного віку із родин Захисників і Захисниць мають право на першочергове зарахування до закладів дошкільної освіти. Окрім того, у цих закладах ми забезпечуємо їх безкоштовним триразовим харчування. За 2024 рік ми охопили такими послугами 1670 дітей. Що стосується дітей шкільного віку з родин Захисників, то вони отримують безкоштовне харчування в ліцеях та гімназіях міста. Також для дітей оборонців організовуємо оздоровлення та відпочинок, зокрема й у містах-побратимах та партнерах Вінниці за кордоном», – розповіла Ірина Божок.
Як зазначила директорка Вінницького міського центру соціальних служб Наталія Добровольська, з 25 листопада до 10 грудня проводилась Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», до якої долучилася й Вінницька громада. У межах кампанії провели чимало заходів, зокрема інформаційну акцію «Річ у тім» спільно з поліцією, гру-хакатон «Криголами», зустрічі та заходи для учнів та студентства з теми протидії та запобіганню домашнього насильства.
На засідання Міжвідомчої ради підбили підсумки надання комплексної соціальної послуги з формування життєстійкості. Про це розповіла координаторка проєкту у Вінницькій громаді Наталія Нагорняк. За її інформацією, центр «Життєстійкість» провів понад 13 тисяч заходів соціально-психологічного спрямування: індивідуальних консультацій та групових заходів.
Ще одне питання, яке розглянули члени Міжвідомчої ради – діяльність Ради з питань внутрішньо переміщених осіб. Про стратегічні напрями, формати роботи та повноваження Ради розповіла голова Елеонора Руденко.
Джерело: mistonadbugom.com.ua