На одній з котелень у Вінниці запрацювала когенераційна установка

Установку місто отримало від міжнародних партнерів, зокрема в межах співпраці з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Про це інформують на сайті міської ради. КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» запустило першу когенераційну установку. Електрогенеруюче обладнання працює на одній з котелень міста та уже допомагає забезпечувати жителів Вінниці гарячою водою, зменшуючи навантаження на енергосистему. Надалі, особливо в період вимкнень електроенергії, об'єкти когенерації допоможуть вінничанам перезимувати з теплом та гарячою водою, забезпечивши електроенергією найбільші котельні міста.

«Електрична потужність уже запущеної установки складає 1,5 мегавата на годину. Крім, власне, самої генерації електроенергії, когенераційні установки також виробляють теплову енергію. Тобто електрична енергія, яка генерується обладнанням, спрямовується на роботу котелень, а теплова енергія – на надання послуг гарячого водопостачання», – зазначає генеральний директор КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» Максим Білик.

Когенераційні установки працюють за принципом двигуна внутрішнього згоряння, до якого приєднане електрогенеруюче обладнання. Це як мінітеплоелектростанції, які працюють на природному газу або альтернативних видах палива.

Загалом в місті до початку опалювального сезону планують запустити в роботу п'ять когенераційних установок. Чотири з них КП «Вінницяміськтеплоенерго» отримало в межах міжнародної технічної допомоги від USAID у межах «Проєкту з енергетичної безпеки» (ПЕБ), ще одну – як гуманітарну допомогу від Міжнародної організації з міграції ООН – МОМ ООН. Крім когенераційних установок, Міжнародні донори надали також кабельну та супутню продукцію, яка дозволить поєднати між собою кілька великих котелень міста, і виробляти електроенергію для їх потреб.

Так, за словами Максима Білика, створять своєрідний енергетичний острів і найбільші котельні забезпечать стабільне надання послуг, незалежно від стану енергосистеми країни. Наразі тривають роботи зі встановлення решти установок та з прокладання кабельної лінії.

«Загалом завдяки роботі об'єктів когенерації, забезпеченості наших котелень генераторами та іншим заходам ми можемо говорити, що навіть в умовах вимкнень електроенергії в місті буде забезпечено централізоване тепло та гаряче водопостачання. Ми щиро дякуємо міжнародним партнерам за важливу допомогу, яка допомагає вирішити це критично важливе для міста та містян питання», – резюмує Максим Білик.

На сьогодні на підприємстві, крім роботи над об'єктами когенерації, також продовжують виконувати й інші заплановані заходи з підготовки до опалювального сезону: ремонтують котельні, мережі, встановлюють індивідуальні теплові пункти тощо.


Джерело: mistonadbugom.com.ua