Презентували звіт пошуково-ексгумаційних досліджень поховань на Європейській площі у Вінниці (Фото)

16 жовтня у Вінниці презентували звіт пошуково-ексгумаційних досліджень поховань на Європейській площі, які провели у межах декомунізації та деколонізації. Під час розкопок виявили останки 106 людей. Прах учасників Другої світової війни перепоховали на оновленому Меморіалі борців. Інші останки знайшли спочинок на міському кладовищі поруч.

Про це повідомляють у Вінницькій міській раді. 

Під час звітного заходу детально розповіли про перебіг та результати пошуково-ексгумаційних досліджень, акцентували, зокрема й на причинах та особливостях появи поховань на площі Європейській. Також показали віднайдені артефакти, які відтепер зберігатимуться у фондах Музею Вінниці. За результатами дослідження підготували довідник «Меморіал Слави: простір (не) пам’яті», який представили на широкий загал. 

директора Меморіально-пошукового центру «Доля» Святослав Шеремета

До початку ексгумаційних робіт фахівці провели опрацювання архівних матеріалів. Роботу ускладнило те, що інформація з радянських реєстрів здебільшого виявилася недостовірною. Встановити причину, рік смерті та кількість людей, похованих на території центральної площі, вдалося лише в результаті розкопок.

зазначив Святослав Шеремета.

За інформацією істориків Музею Вінниці, перші поховання на площі Європейській зявилися ще у 1920 році, нівелюючи її первісне призначення як «Міського саду». Тут ховали червоноармійців, членів загонів продовольчої розкладки, чекістів і тільки згодом учасників Другої світової війни.

– каже директор Музею Вінниці Олександр Федоришен. –

Виявлені останки всіх учасників Другої світової війни були з почестями поховані на території оновленого Меморіалу борців з нацизмом на вулиці Київській.

– зауважив директор департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради Євген Совінський. –

Цього дня також передали до фондів Музею Вінниці 72 зібраних артефактів. Вони ляжуть в основу нових досліджень та майбутніх тематичних виставок, у тому числі з українськими та закордонними партнерами. А з науковою версією пошуково-ексгумаційних досліджень на площі Європейській можна ознайомитись у довіднику «Меморіал слави: простір (не) пам’яті» на фейсбук-сторінці закладу за посиланням.

Джерело: Vinbazar.com